سبد خرید 0

وبلاگ

کاهش درد

کاهش درد

یکی از مزایای شرکت در کلاس های آمادگی برای زایمان این است که خانم ها می آموزند چگونه دردهای خود را کاهش دهند. همچنین می توانند ریتم تنفسی خود را کنترل کرده و عضلات خود را سفت نگه ندارند. به این ترتیب، فرآیند زایمان، راحت تر شده و سریع تر به پایان می رسد. برخی از بیمارستان ها این فرصت را ایجاد می کنند تا همسر فرد بتواند در زمان زایمان، کنار او باشد. حضور همسر می تواند ناراحتی ها و استرس زایمان را کاهش دهد. در برخی موارد  توصیه شده است که ماساژهایی برای کاهش درد زایمان انجام شود.

زمانی که زایمان به صورت طبیعی باشد، برای کاهش درد می توانید کیسه آب سرد روی دست و پاها و قسمت هایی که احساس درد می کنید، بگذارید. گرفتگی عضلات در این مرحله با چند راهکار ساده قابل برطرف شدن است. یکی از این راهکارها، تنفس عمیق هنگام انقباض عضلات رحم است. فراموش نکنید که دم و بازدم صحیح در تنفس به شما کمک می کند تا زایمان طبیعی بسیار ساده تر باشد. اگر همسر شما هنگام زایمان کنار شما است، با او هماهنگ شوید و تنفس خود را منظم تر کنید.

گروه دیگری از روش هایی که برای کاهش درد زایمان طبیعی ارائه شده است، داروهای مخصوص است که باید طبق تجویز دکتر مصرف شود. داروها برای مادر و جنین، هیچ اثر مخربی ندارند. البته لازم است خاطر نشان سازیم که داروها می توانند عوارضی داشته باشند. داروهای مسکن و داروهای بیهوشی، دو دسته اصلی از این داروهای کاهش دهنده درد زایمان هستند. در قسمت بعدی با این دو دسته دارو بیشتر آشنا می شویم.

داروهای مسکن برای کاهش درد زایمان:

داروهای مسکن که برای کاهش درد زایمان برای خانم های باردار تجویز می شود، بدون اینکه درک حسی و حرکتی عضلات و ماهیچه ها را کاهش دهد، درد را کمتر می کند. داروهای مسکن به صورت تزریقی عضلانی و وریدی تجویز می شوند. این داروها ممکن است صرفاً به صورت تزریقی برای پایینی کمر برای خانم ها تجویز شود.

روش بی حسی نخاعی یا اسپاینال (Spinal)، روشی است که بر اساس تجویز دوز معینی از داروهای مسکن عمل می کند. این دارو به داخل مایع نخاعی تزریق می شود. در روش دیگر که بی حسی اپیدورال (Epidural) نام دارد، دارو به تدریج به ناحیه اطراف نخاع تزریق می شود تا بتواند آن ناحیه را بی حس کند. باید بدانید که در هر دو روش بی حسی، امکان افت فشار خون و کاهش ضربان قلب جنین وجود دارد. سردرد، یکی از مهم ترین عوارض داروهای مسکن و بی حسی برای زایمان است.

داروهای بیهوشی برای کاهش درد زایمان:

داروهای بیهوشی می توانند درد و حس را کاملاً از بین ببرند. با این داروها حین زایمان، ماهیچه ها به طور موقت، از حرکت کردن، می ایستند. بیهوشی کامل، هوشیاری را از بین می برد. این روش برای زایمان سزارین اجرا می شود. در این حالت، بیهوشی به روش بی حسی اسپاینال یا اپیدورال برای شما تجویز می شود. انتخاب روش سزارین بر اساس سلامت خانم های باردار، سلامت نوزاد و البته شرایط پزشک هنگام زایمان، تعیین می گردد.

اشتراک گذاری:

13 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • So good, Dona. Thank you so much. You always point me to Jesus. You remind me that He knows my name, and that is the important thing. It is easy for me to look to fellow Christians for comfort and encouragement. Yes, that is a good thing. But you remind me of what is truly important. If I am to have lasting joy and peace, it is the intimacy with and connectedness to Jesus which I must place as most important. He alone is my lasting source of everything that is important and everything I need. Yes, fellowship with and connectedness to my brothers and sisters in Christ is essential, but if I look to others to supply what only Jesus can, I am setting myself and them up for failure. Thank you for pointing me to Jesus in such a tender, loving and real way. Isa Binky Taka

دیدگاهتان را بنویسید