سبد خرید 0

وبلاگ

نکاتی برای همسر

علاوه بر نکاتی که درباره بارداری و مراقبت های این دوره مهم زندگی به مادران داده می شود، برخی از آموزش ها نیز برای همسران نیز وجود دارد که دقیقاً همان اهداف را دنبال می کنند. آموزش هایی که برای پدران ارائه می شود در قالب یک کلاس آمادگی برای دوران بارداری خانم ها، به زوجین داده می شود. مهم ترین مباحثی که در این کلاس ها ارائه می گردد حول محوریت رفتار مناسب با همسر در دوران بارداری، بهترین مراقبت ها پس از زایمان و همچنین، نحوه پرورش و تربیت فرزندان می چرخد. همانطور که می دانید، مردان در خانواده، نکته تمرکز و قدرت هستند. آنها وظیفه دارند تمام توجه خود را معطوف همسر خود کنند تا دوران بارداری را به نحو رضایت بخش پشت سر بگذارد. مرد خانواده باید با رفتار و گفتار صحیح، سلامت مادر و جنین او را تضمین کند.

پدران باید آگاه باشند که جنین در هر مرحله از رشد خود درون رحم مادر در چه وضعیتی قرار دارد و در آن زمان، مادر به چه مراقبت هایی نیاز دارد. آنها آموزش می بینند که در صورت بروز دردهای شدید یا خونریزی احتمالی باید چه اقداماتی انجام دهند. ممکن است در دوران بارداری، خانم ها با موارد بحرانی بسیاری مواجه باشند که مدیریت این وضعیت، کاملاً بر عهده پدر خانواده خواهد بود. مرد خانواده باید علاوه بر اجرای تمام آموزش ها در خانه، بتواند وظایف همسری و پدری خود را نیز انجام دهد.

پس از زایمان، حفظ آرامش روحی و روانی مادر بر عهده مرد خواهد بود. او باید در دوران شیردهی، نگهداری از نوزاد و مراقبت های پس از زایمان، تمام وظایف را به نحو مطلوب انجام دهد. این همکاری به ویژه در ماه اول دوره زندگی نوزاد، اهمیت بیشتری دارد. مادر باید مطمئن شود که همسر او در هر لحظه کنار او قرار دارد و حاضر است برای او فداکاری نماید. حتی پدران می توانند رابطه جدیدی را از نظر عاطفی با همسر خود برقرار کنند. نقش مردان در دوران پس از زایمان، زمانی که خانم ها با افسردگی دوران بارداری یا دوران زایمان و یا ناراحتی های جدی روحی روبرو هستند، بسیار پررنگ تر است. مرد وظیفه دارد همسر خود را دلداری بدهد، با او همراه باشد و به او بیش از پیش، محبت کند. به این ترتیب، به سرعت، وضعیت جسمی و روانی مادر به حالت اولیه خود باز می گردد.

 

اشتراک گذاری:

16 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • SendBulkMails.com allows you to reach out to clients via cold email marketing.

  – 1Mil emails starter package
  – Dedicated IP and Domain Included

  – Detailed statistical reports (delivery, bounce, clicks etc.)

  – Quick and easy setup with extended support at no extra cost.

  – Cancel anytime!

  SendBulkMails.com

دیدگاهتان را بنویسید