سبد خرید 0

وبلاگ

آمادگی زایمان

آمادگی زایمان

به طور معمول، زنان شخصاً نمی توانند زمان دقیق زایمان خود  را معین کنند. خانم های باردار باید از هر جهت، آمادگی های لازم را داشته باشند تا در صورت بروز یک اتفاق ناخواسته بتوانند بحران را مدیریت کرده و برای زایمان آماده شوند. شیوه هایی نظیر استحمام و ماساژدرمانی می تواند عضلات را برای زایمان آماده کند و آرامش بیشتری را به مادران بدهد. دردهای عضلانی و استخوانی با استفاده از همین روش ها تمرینی، هنگام زایمان، تا حد زیادی کاهش پیدا می کنند. به همین ترتیب، عوامل عفونت زا حین زایمان با این اقدامات، کاهش می یابد.

خانم های باردار بهتر است قبل از زمان زایمان حتماً با ماما یا پزشک خود مشورت کنند و اطلاعات بیشتری را درباره بیمارستان و مراکز درمانی به دست آورند. بسیار ضروری است که خانم های باردار، بیمارستان مورد نظر خود را از قبل انتخاب کنند. حتی لازم است برای هزینه ها و پرداخت دستمزد پزشک، خدمات بیمه را کنترل کنند. اگر بیمه تکمیلی دارند لازم است قبل از عمل زایمان، معرفی نامه برای بیمارستان دریافت نمایند.

اگر شما هم نوزادی در راه دارید، باید بدانید که برخی علائم وجود دارند که نشان می دهند شما نیاز دارید فوراً با دکتر خود تماس بگیرید. بهتر است شماره تماس پزشک خود را یادداشت کنید و نزدیک خود نگه دارید. قبل از درد زایمان، محاسبه کنید که از محل زندگی شما تا بیمارستان محل زایمان، چه مدت زمان طول می کشد تا شما به آنجا برسید. اطلاعاتی درباره بخش زایمان بیمارستان به دست آورید و برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

اگر قرار است برای زایمان آماده شوید باید برنامه ریزی های لازم را برای موقعیت شغلی خود داشته باشید. یک سری مقدماتی نیاز دارید تا بتوانید با آرامش خاطر بیشتر به تولد نوزاد خود فکر کنید. برای محل کار، حتماً با فردی هماهنگ کنید تا فرد دیگری بتواند به جای شما، وظایفتان را انجام دهد. در نظر داشته باشید که در صورتیکه فرد دیگری در خانه دارید، با یکی از نزدیکان هماهنگ کنید تا بتواند در زمان نبود شما در خانه، از فرزند یا فرزندان شما مراقبت کند.

اشتراک گذاری:

13 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your website? My blog is in the very same area of interest as yours and my visitors would certainly benefit from some of the information you provide here. Please let me know if this okay with you. Appreciate it!| Lucretia Mortie Olnay

دیدگاهتان را بنویسید